dzisiaj jest: 17 stycznia 2018. imieniny: Marian, Jan, Antoni
wersja polska 
Aktualności
IV GMINNA ZADYSZKA - PODSUMOWANIE:
10.245,75 złotych tyle udało się zebrać podczas IV Gminnej ZaDyszki, która w minioną niedzielę odbyła się w Kurnosie Drugim. Wzięło w niej udział blisko 250 zawodników, którzy wystartowali w biegach na 3400 metrów i 10 kilometrów oraz marszu nordic walking na 6800 metrów. Oprócz tego w imprezie aktywnie uczestniczyli najmłodsi biegacze. W biegu krasnali pobiegło prawie 100 dziewczynek i chłopców.
W tym roku pieniądze zbierane były dla 14-letniej Patrycji Grodzkiej z Domiechowic. Dziewczyna cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i potrzebny jest jej specjalistyczny wózek oraz rehabilitacja. I właśnie na te dwa cele zostaną spożytkowane pieniądze, które zebrano podczas ZaDyszki. Całą kwotę podczas sesji Rady Gminy Bełchatów przekazał już mamie Patrycji wójt Kamil Ładziak.
ZaDyszka to nie tylko zbiórka pieniędzy na cel charytatywny, to również walka na trasie. Szczegółowe wyniki zawodów znajdziecie Państwo na stronie www.e-gepard.eu.
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy mieliśmy jeszcze jedną uroczystość związaną z biegiem. Statuetkę zwycięzcy w kategorii M50 odebrał radny Tomasz Kołatek, który co roku startuje w zawodach.