dzisiaj jest: 21 lutego 2018. imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstut
wersja polska 
Sołectwa
GRATULACJE DLA SOŁTYSÓW:

Pierwsze – po tegorocznych wyborach - spotkanie sołtysów z terenu gminy Bełchatów odbyło się we wtorek w siedzibie urzędu gminy.
- Sołtysi są niezbędni, by nasza gmina funkcjonowała prawidłowo, są przedłużeniem władz gminy. Dzięki Wam łatwiej i skuteczniej docieramy do mieszkańców – mówił wójt Kamil Ładziak, dziękując sołtysom za – jak to określił - doskonałą robotę i wielkie zaangażowanie.

Przewodniczący Rady Gminy Bełchatów Jacek Ludwiczak dodał, że także radni dostrzegają, jak ciężka a czasem i niewdzięczna jest funkcja sołtysa oraz jak wiele wymaga poświęcenia, samozaparcia i zaangażowania.

W naszej gminie funkcjonuje 40 sołectw. Wybrani (w styczniu i lutym) na czteroletnią kadencję sołtysi podczas uroczystego spotkania odebrali gratulacje oraz akty zaświadczenia o wyborze na stanowiska.

Wójt Kamil Ładziak poinformował także że – doceniając pracę sołtysów oraz wkładany w nią trud - zwrócił się do Rady Gminy z wnioskiem o podniesienie ich diet, z 100 do 200 złotych.

Sołtysi podziękowali mu brawami.

Podczas drugiej, roboczej, części spotkania dyskutowano na temat gminnych inwestycji oraz potrzeb mieszkańców poszczególnych sołectw. Sołtysi postulowali m. in. by gmina zwiększyła liczbę tablic informacyjnych, dzięki którym przekazywane są mieszkańcom ważne wiadomości. Pytali też o warunki i możliwości budowy kanalizacji. Mówiono również o problemach z przejazdem drogą z Ław do Zawad (zamkniętą z powodu budowy obwodnicy) o naprawach gminnych dróg oraz o kłopotach z ich odwodnieniem.