dzisiaj jest: 21 lutego 2018. imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstut
wersja polska 
Sołectwa
ŁĘKAWA MISTRZEM GMINY BEŁCHATÓW W GRILLOWANIU:
Finisz Mistrzostw w Niedyszynie zgromadził wielu widzów, relację na żywo z imprezy przeprowadzało Radio Łódź, całość filmowali też dziennikarze telewizji NTL, a Dziennik Łódzki  zamieścił bogatą galerię zdjęć. Organizatorzy na końcową rozgrywkę przewidzieli 4 potrawy. Jury, w skład którego weszli Mariola Czechowska, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Marek Mazur, Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Marcin Stańczyk, mistrz gastronomiczny i mieszkaniec naszej Gminy, oceniali dania przygotowane przez Ludwików, Kałduny, Podwody,  Łękawę, Zdzieszulice Górne i Niedyszynę. Na pierwszy ogień poszedł pstrąg, następnie żeberka, wołowina i ziemniaki.
- Dziękuję za zaproszenie na finał tej wspaniałej zabawy – mówił po zakończeniu prac Jury, przewodniczący Marek Mazur – Właśnie takie imprezy budują lokalną społeczność, świadczą o jej sile i pomysłowości. Nie wyobrażam sobie, by Mistrzostwa Gminy Bełchatów w Grillowaniu nie były kontynuowane i już rezerwuję czas na przyszły rok!
Po podliczeniu głosów można już było ogłosić zwycięzców ponad miesięcznych zmagań – najwięcej głosów zdobyła Łękawa i to do niej trafiła nagroda główna – czek na tysiąc złotych. Na drugim miejscu gospodarze, Niedyszyna (800 zł), trzecie miejsce przypadło Zdzieszulicom Górnym (600 zł). Pozostałe drużyny również zdobyły nagrody pieniężne (200 zł).