dzisiaj jest: 17 stycznia 2018. imieniny: Marian, Jan, Antoni
wersja polska 
Gmina w mediach
GIMNAZJUM W DOMIECHOWICACH Z TYTUŁEM "NAJFAJNIEJSZEGO W POWIECIE”
Choć wakacje w pełni, wróćmy do plebiscytu na ,,najfajniejsze szkoły w powiecie”, organizowanego przez Dziennik Łódzki i jego lokalny tygodnik ,,7 DNI” Bełchatów oraz portal internetowy ,,Nasze Miasto".
"Najfajniejsza szkoła powiatu bełchatowskiego" to plebiscyt, w którym internauci oddali prawie 46 tysięcy głosów. Rozstrzygnięcia zapadały w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Przypomnijmy, placówki prowadzone przez Gminę Bełchatów triumfowały w tym konkursie. W kategorii gimnazjów nasze szkoły nie dały szans innym i zajęły całe podium. Najwięcej głosów oddano na Gimnazjum w Domiechowicach. Zdobyło ono 3224 głosy. To o ponad 700 głosów więcej, niż udało uzbierać się drugiemu w tej kategorii - Gimnazjum w Kurnosie Drugim (2503 głosy). Trzecie miejsce zajęło Gimnazjum w Łękawie (głosowano na nie 1468 razy). Czwarte miejsce w tej kategorii przypadło Gimnazjum w Zelowie (770 głosów).
W sumie na 18 gimnazjów rywalizujących w tej kategorii oddano 10 390 głosów.
Mamy się czym chwalić także w kategorii szkół podstawowych. Najwięcej głosów i miano "Najfajniejszej szkoły podstawowej powiatu bełchatowskiego" zdobyła co prawda Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie (5406 głosów), ale kolejne trzy miejsca w tej kategorii przypadły już podstawówkom działającym na terenie gminy Bełchatów. To Szkoła Podstawowa w Łękawie (4141 głosów), Szkoła Podstawowa w Dobiecinie (3340 głosów) i Szkoła Podstawowa w Janowie (2106 głosów).
W kategorii "Najfajniejsza szkoła podstawowa powiatu bełchatowskiego" rywalizowało 30 placówek. W sumie oddano na nie 24 376 głosów.
Pamiątkowe certyfikaty w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczyła dyrekcji i uczniom ,,najfajniejszych szkół” Magdalena Buchalska - Frysz, szefowa lokalnej redakcji Dziennika Łódzkiego w Bełchatowie. Największy dyplom otrzymało oczywiście GP w Domiechowicach, czyli najfajniejsze gimnazjum w całym powiecie bełchatowskim.