dzisiaj jest: 17 stycznia 2018. imieniny: Marian, Jan, Antoni
wersja polska 
Oświata
POŻEGNANIE PANI DYREKTOR:
Wyjątkowo zakończenie roku szkolnego przebiegało w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Janowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, potem - oprócz pożegnania jedenastu szóstoklasistów - odbyło się też pożegnanie długoletniej dyrektor tej szkoły, Danuty Młodzik.
Pani Dyrektor pełniła swą funkcję od 20 lat, a wcześniej przez cztery lata była nauczycielem i - jak sama podkreślała - w szkole w Janowie wychowała już dwa pokolenia. Teraz przechodzi na zasłużoną emeryturę.
- To wy dawaliście mi siłę – mówiła w swym pożegnalnym wystąpieniu Danuta Młodzik, zwracając się do zebranych w szkolnej sali gimnastycznej, nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości, wśród których był wójt gminy Bełchatów Kamil Ładziak. - Miałam to szczęście, że w swej pracy zawodowej spotykałam ludzi życzliwych, którzy pomagali mi rozwiązywać problemy, których przecież się nie uniknie.
- Z głębi serca dziękuję Pani Dyrektor za te wszystkie lata trudu, zaangażowania w pracę i za osiągnięcia, które były udziałem Pani Dyrektor - powiedział wójt Kamil Ładziak. - 20 lat to cała epoka w historii szkoły w Janowie. Ta szkoła ma oblicze Pani Dyrektor.