dzisiaj jest: 17 stycznia 2018. imieniny: Marian, Jan, Antoni
wersja polska 
Oświata
DZIEŃ OTWARTY W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W KURNOSIE DRUGIM:
21 marca 2016 r. w murach naszego Gimnazjum gościliśmy uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim  wraz  z wychowawczynią panią Elżbietą Pytką. Jak wspomniała pani dyrektor Maria Łazuga, Gimnazjum im. św. Jana Pawła II to szkoła otwarta na ucznia, rozwijająca zainteresowania, prowadząca szeroko zakrojone rozpoznanie możliwości uczniów, organizująca zajęcia pozalekcyjne, indywidualizację procesu edukacyjnego, pomoc psychologiczno - pedagogiczną. Szkoła podejmując różnorodne działania przyczynia się do widocznego wzrostu wyników kształcenia i sukcesów edukacyjnych uczniów w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych.
W czasie otwartych zajęć odbyły się pokazy chemiczno - fizyczne. Część doświadczalną wykonywali sami uczniowie. Mieli okazję sprawdzić obecność skrobi w różnych produktach, zbadać odczyn substancji.
Ponadto uczestniczyli w  warsztatach teatralnych i interpersonalnych, ucząc się pracy w grupie, odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do realizacji wyznaczonego zadania.
Gimnazjum może szczycić się pięknymi salami lekcyjnymi wyposażonymi w sprzęt audiowizualny, salę gimnastyczną i kameralnym kącikiem patrona.
Mottem przewodnim szkoły są słowa Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma , lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Gimnazjum im św. Jana II tworzy przyjazną atmosferę, bezpieczne warunki i nowoczesną edukację.